Clubduik: Plompe Toren en Scharendijke
Over dit evenement
- Categorie
- Clubduiken
- Organisator
- Duikleiders
- Datum en tijd
- 4 jul. 2026 11:00 - 17:00
- Locatie
- Zeeland
Plompe Toren + Scharendijke
๐ Duiklocatie: Plompe Toren + Scharendijke
๐
Datum: zaterdag 4 juli 2026
๐ Briefing om: 11:00 (kentering om 12:43 laag water)
๐ Verzamelplaats: bij Plompe Toren
๐ณ Minimaal brevet: Advanced Open Water
๐ Kantwacht: Paul en Dick
we organiseren een duik naar Plompe Toren in Burgh-Haamstede in Zeeland. Plompe Toren is een stek die westelijk in de Oosterschelde ligt, dichtbij de Noordzee. Deze locatie ligt erg westelijk, waardoor de invloed van de Noordzee hier groot is. Dat maakt het een boeiende plek voor duikers die geïnteresseerd zijn in een rijke en gevarieerde onderwaterwereld.
Door de nabijheid van de Noordzee kom je hier meer soorten en grotere exemplaren tegen dan op veel andere duikstekken. Denk aan grote kabeljauwen, maar ook aan kleurrijke soorten zoals steenbolken, waaierkokerwormen, zeedahlia’s en naaktslakken. Je hebt zelf kans op haaien en roggen! De stroming zorgt voor een dynamische omgeving, wat de kans op bijzondere waarnemingen vergroot.
Na de Plompe Toren gaan we naar de Grevelingenmeer om bij Scharendijke een duikje zonder stroming te maken. Ook deze stek ligt vlak bij de Brouwerssluis, waardoor ook hier uitwisseling met water uit de Noordzee plaatsvindt en je kans hebt op bijzondere waarnemening, zoals een gevlekte lipvis of de gehoornde slijmvis.
Kantwachten Paul en Dick